| ღღIonikaaaღ a întrebat:

merg cu rolele o ora pe zi cateodata cand es cu mai multi prieteni si seara si ne trageam cu bicicleta rolele si cateodata fac si 2 ore pe zi. Dimineata de exemplu mananc 3-4 biscuiti si un pahar de suc de fructe P.S biscuiti integrali. La amiaza mananc supa de legume un polonic jumate, in a doua zi mananc salate si chestii care nu ingrasa seara nu prea mananc de obicei mananc *schiacciatine italienesti* un fel de paine coapta care nu are uleiuri grasimi si chestii are numai rosmarin inauntru credeti ca as slabi cu aceasta dieta? FUNDITA :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Avand in vedere ca te hranesti si putin si putin consistent, s-ar putea sa te apuce o foame foarte mare foarte curand.

De slabit slabesti. Insa aceasta "dieta" nu ar trebui sa o tii prea multa vreme.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Cred ca poti slabi, dar nu stiu pe termen lung! Eu vreau sa-ti recomand DIETA RINA-este foarte permisiva, eficienta si usor de tinut!

| idx a răspuns:

Cauta pe internet siteurile cu calculatoare de calorii, acolo vei afla in functie de varsta, masa corporala, activitate sportiva cat trebuie sa manaci, raportat in calorii, pentru ati pastra masa corporala. Apoi calculezi cate calorii iti ofera dieta pe care o urmezi, gasesti siteuri pe internet.

Incearca sa ai o dieta diversificata, in special fructe si legume, in definitiv ai nevoie si de vitamine si minerale, mancarea gatita pierde din calitatile nutritionale.

| ღღIonikaaaღ explică:

Pai ce ar trebui sa mananc consistent? Cristi