| GoodDay99 a întrebat:

m-am decis sa slabesc si mi-am facut un program si vreau sa va intreb daca ma va ajuta deci: dimineata pe stomacul gol iau o lingura de miere si beau un pahar de apa apoi dupa 10 min mananc niste fructe, biscuiti integrali si un pahar mai mic de lapte, la pranz mancare normala dar putina iar seara pana in 6-7 un iaurt sau ceva usor si ziua fac aprox 1 ora de exercitii si am si o bicicleta medicala mai mult pentru picioare o folosesc cam 20-30 de minute pedalez la ea. deci ce ziceti...ma va ajuta?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Pai iti spun ca eu am slabit aporape 10 kg doar cu bicicleta medicinala, eu faceam zilnic 2-3 ore la bicicleta la cea mai mare dificultate dar nu te speria deoarece trebuie sa incepi usor sa te obisnuiesti, mai intai fai 30 de minute pe zi la o dificultate relativ mica apoi cresti incet incet si cam intr-o luna ti se va parea foarte usor sa faci cate 3 ore pe zi, si bicicleta te ajuta sa scapi de grasimea de pe intreg corpul nu numai cea de la picioare.
Eu iti recomand sa mananci dimineata un iaurt natural si 2 feli de paine prajita cu unt si daca vrei si niste gem deoarece trebuie sa ii dai corpului energie pentu efort fizic, te sfatuiesc sa mananci si ciocolata, poti manca 3 bucatele pe zi de ciocolata amaruie sau o bucatica de ciocolata cu lapte.
La pranz trebuie sa mananci mai consistent, eu iti recomand putina supa de pui, apoi poti manca putin piure sau niste cartofi copti.
la cina poti sa mananci niste piept de pui pane sau snitel cu salata de varza si o data de 2 ori pe saptamna la cina poti lua si destert( poti manca 2 clatite cu ciocolata sau gem).
Stiu ca o sa ti se para destul de consistent ce ti-am recomandat eu dar asta este ceea ce mananca si sportivii, am fost de curand in vacanta la munte si am stat la o pensiune unde era cazati in cantonament o echipa de handball si asta mancau ei, si majoritatea erau fete.

Dupa ce faci sport la 10- 15 minute mananci ori un mar ori un iaurt cu fructe.

Sper ca te-am ajutat si succes la slabit si orice nelaurire ai nu ezita sa ma intrebi!

| GoodDay99 explică (pentru KellyGreen):

Iti multumesc din sulfet voi face exact ce ai spus fara indoiala!

7 răspunsuri:
| JohannaStone a răspuns:

Da. te va ajuta. poti incerca sa mananci putin cate putin la intervale scurte de timp. da ai grija sa nu exagerezi cu exercitile. mareste treptat timpul acordat exercitilor pentru ca organismul tau sa se obisnuiasca cu efortul. bafta!

| GoodDay99 explică (pentru JohannaStone):

Iti multumesc...multumesc frumos! o zii cat mai buna!

| Cosmin86 a răspuns:

Mananci prea putin seara, iti fortezi stomacul, manca ceva de genul un peste sau un piept de pui fiert cu legume. Nu conteaza ora 6-7, ultima masa sa fie cu 2 ore inainte sa te culci, INDIFERENT de ora.

Lapte cu fructe? Cum se impaca stomacul tau cu asa ceva?

| GoodDay99 explică (pentru Cosmin86):

Iti multumesc frumos!

| denisag0g0 a răspuns:

Da te va ajuta ff mult dar sa nu manci dulciuri de locbig grin

| GoodDay99 explică (pentru denisag0g0):

Ok nu voi manca dulciuri! iti multumesc frumos! o zii buna!:*