| antymphete a întrebat:

Mi-a aparut pe piciorul stang,sus,aproape de zona bikinilor(nu stiu cum s-o numesc),sau pe pulpa(sper ca intelegeti),sub piele,un,,ceva" tare si dureros la atingere, rotund si rosiatic la exterior.Nu doare, daca nu ating.In zona aia am probleme cu cosurile si semnele lor, si am impresia ca mi-a mai aparut ceva acolo acum 1 an,un cos de toata frumusetea care s-a spart din cauza presiunii blugilor, dar a disparut.Stie cineva ce e? Ati avut sau cunoasteti pe cineva care a avut? Mi-e rusine sa merg la doctor,pentru ca ar putea sa nu ma ia in serios, eu avand o piele destul de...nesanatoasa cat sa te faca sa te uiti in alta parte.Si-apoi am si par in zona aia... Dar nu cred ca-i de la firele de par acel,,ceva", pentru ca nu e par pe zona dureroasa sau aproape de zona dureroasa.Ce credeti c-ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Si eu am avut un fel de ''cos gigantic'' pe spate, l-am avut timp de 2-3 ani dar a trecut singur...nu stiu ce sa zic, probabil ar trebui sa te duci totusi la un consult nu are de ce sa-ti fie rusine, este in schimb sanatatea ta.

| MedRex a răspuns:

Il poti misca cu degetele? Daca se misca poate fii un ganglion inflamat, mai ales daca dimensiunile sunt oarecum mai mari decat un cos obisnuit.
Cel mai bine e sa mergi la medic. E greu sa iti dai cu parerea cand ti se descriu chestii si nu stii de unde sa le iei. Mergi la medic ca nimeni nu iti taie capul.