| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 6 zile. Am avut contact sexual protejat in zile in care nu eram fertila (conform aplicatiei mele) si nici prezervativul nu s-a rupt. Sunt putin panicata sa nu fi ramas gravida, desi stiu ca teoretic nu as avea cum in situatia asta. Mentionez ca eu am mai avut intarzieri ale menstruatiei de-a lungul timpului. Ceva pareri? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta se numeste "telefon-sex". big grin

| Adry05 a răspuns:

Dacă-i protejat poți să faci și-n zilele fertile liniștită dar să verifici la sfârșit prezervativu.
nu te mai lua după aplicații cu zilele fertile că în general nu prea zic bine. când mai mergi la ginecolog spune-i să-ți explice cum stă treaba.

| Yuoia a răspuns:

Nu exista zile nefertile ci cu sanse mai mici.
Sfat: fa-ti un test dar la laborator nu din farmacie.

| georgianaanonim1 a răspuns:

Eu cand o faceam dupa ceva timp, imi intarzia putin.
Mai asteapta inca 4 zile, de obicei dupa 10 zile vezi daca esti sau nu( la prima urina dimineata e mai sigur)
Fa ti bai fierbinti rau, si tine ti picioarele in apa fierbinte cu sare. astept raspunsul tau.

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru georgianaanonim1):

Da, pai acum am facut-o dupa o pauza de 9 luni. Sper sa fie din cauza asta desi nu vad de ce mi s-ar deregla ciclul din motivul asta.

| georgianaanonim1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Fa bai fierbinti si picioarele in lighean cu apa fierbinte si sare!

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru georgianaanonim1):

Dar asta la ce m-ar ajuta?

| georgianaanonim1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Pune sangele mai repede in circulatie. la mine mereu merge.
In 3, 4 zile maxim, poate mai repede daca faci bai mai dese fierbinti.

| georgianaanonim1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Acum faci cum vrei si crezi. eu ti am spus metoda mea.

| georgianaanonim1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Ce faci cum mai esti? Ti-a venit?

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru georgianaanonim1):

Dap. Multumesc pentru grija. :*

| georgianaanonim1 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Bravo ma bucur! Pupici