| Dny7890 a întrebat:

Mi-a venit ciclu pe 23 luna asta(23.04.2018),(prima data)și încă îmi curge sunt deja în a 7 zi.Azi de dimineață nu mi-a mai curs, însă după ce am mâncat a început din nou să îmi curgă, îmi puteți spune de ce? Mama spune sa mergem la doctor insa mie îmi este rușine, am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca e prima oara nu iti fa griji decat daca nu se opreste in urmatoarele 48 de ore.

| LordFlacko a răspuns:

Fiind PRIMA oara cand iti vine menstruatia, nu ai de unde sa stii cat va tine, in general duratia ciclului menstrual este intre 4-7 zile. Daca sangerezi mult in a saptea zi in care normal ar trebui doar sa mai apara niste pete, ar trebui sa te duci la ginecolog, dar daca doar au aparut niste pete de sange si a curs putin, inseamna ca e pe sfarsite si nu ai de ce sa iti faci griji.