| deeapirsuletz a întrebat:

Mi-am bagat ieri un pierce-ing putin mai jos de buza, si vara trecuta am avut tot acolo.Ieri pe zi nu am avut nimic nu mi s-a umflat nu ma durea. Azi dimineata m-am trezt cu buza umflata nu este chiar foarte umflata dar destul.Credeti ca este normal? Ce pot face sa nu se umfle mai tare?
dau fundita.Va rog dati-mi un sfat bun ca sunt cam speriataa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Ai fost la salon si ti-ai facut gaura cu perforatoru sau acasa cu acul? Vreau sa imi fac si eu. Lasami un mj pe privat te rog. Abatting eyelashes si nu ti s-a infectat. Cum a zis si "bomboana dulce amaruie" date cu spirt. E normal sa ti se umfle un pic. Mi-a zis un prieten care e plin de piercingurilaughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! pune sprit domnu ce ti-afkt gaura nu tzia zis ca o sa se umfle si ca trebuie sa pui spirt? happy daca nu rau a facut la multi dintre cei cun li s-au umflat si li s-au recomandat spirtul incearca.

| Ciuƒix a răspuns:

Se scrie pierceing si da, este foarte normalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa tio zic pe cale cea drepta ti s-a infectat iar daca nu iti scoti pirsingul s-ar pute sa se mai intample nu stiu ce nenorociri. Sfatu meu du-te la un doctor

| AnDa_9883 a răspuns:

E normal! Du-te la un doctorwinking El stie cel mai bine ce sa iti zicawinkingSucces!