| Andrei_Rad_1996 a întrebat:

Buna mi-am bagat pierce in limba dar si dupa vreo 2 ore inca imi sangera limba cate putin dar doar cand incercam sa ridic pierce-ul daca fortez sa ridic pentru a nu mi se lipi in gaura incepe sa-mi curga sange ma intreb cat timp dureaza pana se va opri sangerarea complet si ce trebuie facut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pai ce pusca mea ai cu piercingu? Lasa-l acolo, dupa 2 3 saptaman ite poti juca cu el. Spala-te pe dinti zilnic, clateste gura cu apa cu sare zilnic, nu manca lactate, ferestete de sare(la mancare)nu fuma(eu am fumat mna is mai zapacit)Nu il schimba decat peste cateva luni. Daca mai ai intrebari pune-mi, eu l-am pus acum un an jumate si mie bine.

| Axys a răspuns:

Pai trebuie sa ai grija ce mananci sa nu mananci sarat se regenereaza mai greu.
incearca sa ti in gura apa sa claesti gura de multe ori si sa nu mai umbli la limba