| qpLorena a întrebat:

Buna! Mi-am extras 3 masele, inainte de extractie am luat antibiotic. Dupa fiecare extractie doctorul mi-a pus o vată cu antibiotic in gingie ca să nu se infecteze locul. De 3 saptamani am facut, cred, o candidoza vaginala, la inceput m-a mancat in zona intima, iar acum am doar pe pereții labiilor o chestie branzoasa. Repet, nu mă mai mananca, nu ma ustura, etc. Am doar acea chestie branzoasa. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mi am extras 3 masele...De 3 saptamanii am facut, cred, o candidoza vaginala... Pareri?"

nu e clar, ce-are una cu alta?!

| qpLorena explică (pentru sierra1):

Pai poti face candidoza si de la antibioticlaughing)De asta am precizat, si voiam sa stiu daca de asta nu trece. Citeste mai atent/ă si ai sa intelegi.