| Lisa12233m a întrebat:

Buna! Mi as dori la aceasta întrebare sa mi răspundă fetele
Se ceva timp nu mi-a mai venit menstruatia. Am fost la doctor mi-a spus ca este din cauza stresului
Am luat niște pastile ( pe care mi le-a prescris medicul) și ieri seara mi-a curs puțin sange
Sunt sigura ca mi-a venit, doar ca ziua următoare nu mi-a curs nimic
Este normal? Menționez ca am aproape 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.De cat timp vorbesti mai exact? E normal sa sara menstruatia o luna sau doua. Daca totusi in decurs de trei luni nu mai apare, atunci ar trebui sa iti faci griji serioase.

Am patit si eu de-a lungul anilor sa nu vina intr-o luna, dar apoi luna urmatoare totul a decurs normal.