| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am avut un vis cu niste serpi.Erau foarte multi dar mici care se tot urcau pe picioarele mele desi eu tot incercam sa ii dau jos parca erau lipiti insa nu m-au muscat. Iar la un moment dat a aparut unul mai mare de culoare maro inchis cu pete de maro mai deschis. Apoi m-am trezit.Mentionez ca eram pe un pod. :s Nu prea ma pricep la superstitii si ma intrebam daca imi puteti spune ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna.
Sarpele ne invadeaza bucuros visele si este una din imaginile onirice cele mai frecvente.Ramane in acelasi timp una din expresiile majore ale inconstientului nostru, simbolismul acestui animal tarator cu sange rece este multiplu si ne permite diverse interpretari.
Sarpele este simbolul raului si implicit al diavolului, este bineinteles, un semn rau in orice vis.Multi serpi mici, cum ai spus tu ca ai visat, inseamna ca multe persoane pe care ii consideri amici sunt de fapt niste dusmani, care au ceva impotriva ta si tu nu stiai, adica cel putin nu iti puteai imagina asta.In general, multi serpi in vis simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri.
Acel sarpe mare care a venit, de culoare maro, inseamna ca ai un dusman care lucreaza impotriva ta, aceasta poate fii si un pericol la sanatatea ta din partea dusmanilor.Culoarea maro simbolizeaza batranete, datorie, obligatie, simt al raspunderii, tristete, deprimare, pesimism, lipsa de orizont, lipsa de creativitate, nevoia de a aduce lumina in propria viata.
Iar daca te aflai pe un pod inseamna ca zilele ce urmeaza vor fii norocoase si cel mai bine ar fi, daca ai ceva de rezolvat, sa le rezolvi zilele astea!

Ai grija cu micii dusmaneihee hee Sunt exact cei la care nu te astepti.
Pa, pa :*!

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Cica daca visezi serpi o sa ramai insarcinata
eu asa stiu. dar si eu am visat si numai bebe nu amlaughingoh go on
prostii.