| Florinnaa a întrebat:

mi-au aparut pe gat.adica nu pe gat.mai sus de sani niste bubite si cosuri mici. dar se observa tare si nu-mi place.si bluzele si tricourile mele sunt facute asa incat sa se observe aleax(dau funda cum pot sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Pai Florina draga ai mare grija la parfumuri,la spray-uri,geluri de dus si sapunuri,incearca sa simti si sa iti asculti trupul tau fizic,poate ca ai reactii alergice sau pielea ta este sensibila la diferite produse de igiena sau cosmetice,vezi ce sapun ce gel de dus suporta pielea ta, incearca sa nu dai pe piele cu acele parfumuri sau spray-uri contin diferite chimicale si ataca pielea, pe haine este cel mai indicat.Ai grija la alimentatie ai mare grija la carne(mai ales cea tocata)si dulciuri cu diferite E-uri si coloranti, verifica intotdeauna ce contine un produs si data expirari acelui produs, este posibil sa ai o reactie si de la un produs expirat iar ficatul trebuie sa elimine acesle toxine prin diferite reactii ale pielii.Mai ai grija cu frica si stresul si gandirea pur rationala, mai cauta si in Inima ta, este nevoie de mai multa Iubire decat de calculare.Pentru o vindecare rapida si fara urme foloseste mierea am tot spus pe acest site, mierea de albine si usturoiul ajuta la regenerare si la hranirea pielii(mierea poate fi pusa pe piele ca si cu usturoiul). Multa Sanatate si Mult Curaj~*~

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu problema ta cu cosurile pe gat, fata si corp cu cosurile si puncte negre.
Am reusit sa scap dupa ce un medic dermatolog foarte bun mi-a dat un tratament anti-ancee eficient.
Doctorul mi-a dat sa imi cumpar tratamentul anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Cremele sunt pentru orice ten, deci nu trebuie sa iti faci probleme. Pe langa creme te mai sfatuiesc sa schimbi sapunul normal cu un sapun cu ulei pur de arbore de ceai.
La mine diferenta s-a vazut la cateva zile de utilizare a produselor, cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi au disparut complet.
Iti recomand cu incredere produsele, daca inca ai probleme.
Era sa uit, un mare avantaj a cremelor cu ulei pur de abore de ceai este ca nu au efecte secundare, asa cum au in general cosmeticele sau produsele din farmacie.

| daiana15 a răspuns:

Pai in primul rand foloseste o esarfa ca sa le "maschezi" caci poate ca daca le lasi fara sa le faci ceva se vor duce singure. dar daca nu.te poti duce la un dermatolog. (cred ca el se ocupa cu chestii din astea big grin) dar inainte vb cu mama ta... poate stie ea ceva :* sper ca te-am ajutat! :*