| roxanaroxyrox a întrebat:

Heiii fetelor!
Vreau sa va intreb daca stiti o metoda de a scapa de o iritatie.
Deci acum o saptamana m-am ras la subrat si la 2 zile mi-au aparut o iritatie sau nu stiu ce este arata ca niste cosuri unele(adica cu un "cap" alb in varf ) dar asta nu au toate.
Unele sunt doar niste bubite rosii si unele cosuri.
Si cand transpir ma ustura sau imi vine sa ma scarpin...
Ce sa fac sa scap de ele? Acum ca este si vara si se vede urat la bluzele fara maneci sau la costumul de baie.

Va rog sa ma ajutati!
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce poti face acum, este sa te speli bine, si dupa ce te usuci cu grija sa iti aplici pe locul respectiv crema de galbenele (daca e facuta in casa este si mai bine! La fel de buna este mierea cu propolis, dar asta era indicata mai mult in momentele imediate reactiei. Evita bicarbonatul de sodiu!
Te pup!

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pudra mentolata, reduce pruritul semnificativ, sa o senzatie de racoare.Cred ca pana vor apare firele de par, te vor chinui micile cosulete; incearca sa te epilezi cu ceara.Numai bine.

| Catalyna99 a răspuns:

Eu folosesc crema de galbenele amestecata cu ulei din germeni de grau si ulei de migdale pe care le-am luat de la o farmacie naturista. O mai folosesc si pentru vergeturi. Este foarte buna pentru piele.Aceeasi problema o am si eu, dar de cand ma dau cu ea nu ma mai mananca pielea si bubitele au disparut

| alcsutz a răspuns:

Pasta de dinti le usuca, da'ti q ea, am avut si eu pe bratwinking