| LorenaMădălina89 a întrebat:

Noaptea trecuta am avut banchetul si acum ma simt foarte rau. Am senzatii de varsaturi, nu am pofta de mâncare, frisoane, am facut si febra musculara de la atâta dans. Aproape am pierdut un kilogram... si nu stiu ce sa fac sa-mi revin. Nu am mâncat prea mult, si am băut o singura doza de bere cu lămâie. In schimb am băut foarte multa apă si suc. Beau 2 pahare de apa si continui sa imi simt gâtul iscat. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dormi

| Donsavas a răspuns:

Ai consumat alcool și poate ai tu o toleranța scăzută la el. Te ai imbatat iar acum ai parte de un sevraj in urma intreruperii brusca a consumului. Ai rabdare, o sa ti treaca iar data viitoare vei stii cat tolerezi si cat doresti sa mai bei.

| Valyasdfg a răspuns:

Nu te-ai îmbătat cumva și nu mai ști? Poate ți-a tras.o careva... Vorbesc serios, se mai întâmplă pe la banchete

| Balanica12 a răspuns:

Nu-i nimic rau in asta, e normal sa ai febra dupa un dans daca muschii tai au fost surprinsi ca se misca. Ti-ai dat metabolismul peste cap, asta-i tot. Odihnestete, incearca sa mananci sa te hidratezi...

| anonim16121 a răspuns:

Dormi, odihnește-te,e mahmureala,bea zeamă de varză, dormi, îți trece, mâncarea a fost buna? Poate ai făcut o toxiinfecție alimentara, daca simptomele persista prezentate la medicul de familia sau daca e grav, nu mai poți du-te la spital.

| Mariaanaaaa a răspuns:

Of...asa mi s-a intamplat si mie! Dar eu m-am suparat si m-am imbatat.Trag de mine de o saptamana ca sa-mi revin! Nu esti obisnuita cu chefurile! Eu cel putin de o saptamana ma simt rau, si nu prea mai sunt eu..In cateva zile iti vei reveni!