| Dia a întrebat:

Nu mai suport, ma tot ustura gatul de vreo luna.
Am fost racita acum o luna, am fost la medic...mi-a dat tratament. apoi antibiotic. Intr-adevar nu am luat antibioticu asa repede (o zis ca numa daca ma simt mai rau sa-l iau)
Si ma tot doare gatul...Bine am si fumat aproxim. un pachet de tigari in cateva luni laughing. apoi m-am lasat o vreme buna... Si ieri am fumat o tigara cu prietena. si acum iar incepe sa ma usture.
Ce doamne am? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

In primul rand nu mai fuma daca vezi ca te doare gatul din cauza aceasta. Apoi ar fi bine sa incepi un tratament cu antibiotice de care sa te ti si pe care sa il termini pentru ca daca nu ai sanse sa ajungi in situatia in care iti vor fi scoase amigdalele

Răspuns utilizator avertizat
| FryBoy a răspuns:

Poti sa incerci cu faringosespt si ceaiuri si sa nu bei lichide foarte reci pentru o vreme asa patesc si eu de la raceala si dupa ce iau medicamente multe.

| marry97 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa iei un faringosept si sa te lasi de fumat ca cine stie poate iti trece.