| Bebelushax a întrebat:

Buna ...am aproape 15 ani si am fumat de la 13 ani pana la 14 cand mau prins parintii si nu mi'au mai dat bani la pachet (banii ii foloseam prntru tigari)...asa incet incet m-am lasat de fumat dar acum cand vad pe altu ca fumeaza vreau si eu si simt ca mi se usuca gatu.Cand fumam eu fumu de tigara il suportam dar acum nu mai suport. Intrearea mea este pot sa ma apuc de fumat iar? Si daca da cum fac sa nu afle parintii mei?big grin

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Deci. Eu fumez de la 15 ani si am 17 si parintii nu si-au dat seama inca. Pt ca: fumez numai cand ies cu prietenii in aer liber ca sa nu-mi ramana fumul in haine si par; ma duc la mc de ex si ma spal pe maini bine cu sapun(sau acasa imediat ce ajung) ca sa nu imi miroase degetele; dupa ce am fumat mamanc o guma si imi mai iau ceva extra sa mananc sau ceva dulce( nu tot timpu ) ca sa nu simta mereu miros de guma; guma o arunc cu cateva min de a ajunge in casa.bricheta o ascund in pachetul de tigari si pachetul in pun in geanta care o am mereu cand ies in oras( intr-un buzunar mai retras) iar cand ajung acasa pun pachetul imediat la mine in camera intr-un loc in care stiu ca nu umbla mama si gata...nu s-a prins niciodata.

cum sa te reapuci de fumat.pai fumeaza de 2-3 ori si iti va fi rau probabil pentru ca ai facut pauza. dar apoi te vei reobisnui si-ti va placea. Succes!

4 răspunsuri:
| Andreea028131 a răspuns:

Daca vrei neaparat sa iti faci rau, poti sa reincepi fumatul. Insa e clar ca te va distruge, atat pe interior(sanatatea) cat si la exterior(reputatia, pentru ca o fata care fumeaza nu e deloc draguta). Cred ca cel mai bine ar fi sa nu te apuci de fumat din nou pentru ca nu poate aduce niciun lucru bun, ci numai rele.

| Sperietoarea a răspuns:

NU ma nu mai fuma e mai bun pentru sanatate si pentru ca nici nu te prind parintii.

| HasisS a răspuns:

Fumezi departe de ei?! Deeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te lași, măi. O să-ți dăuneze în viitor dacă vei continua.
Și stai așa, de unde mai ai tu bani de țigări dacă zici că nu mai primești?
Mă rog, am eu o idee dacă vrei să continui să-ți distrugi plămânii.
Te duci la un magazin îndepărtat de casă să cumperi și fumezi în baie, iar apoi deschizi geamul și eventual dai cu odorizant de cameră.
Dar de ce vrei să te reapuci, când poți pur și simplu să eviți zonele în care se fumează sau...să te ții de nas?