| sokey a întrebat:

Nu stiu daca ma doare testiculul drept sau apendicul. Scrotul e plin de vene ceea ce nu este bine. Mentionez ca nu car lucruri grele sa am hernie inghinala. Am citit si posibil sa fie Varicocel. Cam cat costa o operatie de varicocel? Cat ma va tine internat? One Love!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Poti afla imediat daca e apendicul prin simpla analiza de sange(o picatura).sau stai intins in pat si palpeaza zona apendicului vezi daca te doare.dar cel mai corect fugi la camera de garda la cel mai apropiat spital si te vaiti rau de tot(sa nu te mai trimita la medicul de familie)si afli raspunsul exact.Ori suferi de coita blegoasa ori ai apendicita laughing)

| sokey explică (pentru petre059):

Coita blegoasa? laughing)). E bine laughing.

| petre059 a răspuns (pentru petre059):

E apendicita sau coita blegoasa? ce ai aflat? Bafta si sa fii sanatos!

| sokey explică (pentru petre059):

Mi-a dat niste pastile si zice ca nu are nimic, dar pe mine tot ma doare cateodata. Si testiculul ma durea. One Love!

| petre059 a răspuns (pentru sokey):

Incearca si stai 2-3 zile sa numai faci nici un fel de efort si vezi daca te mai doare.

| sokey explică (pentru petre059):

Nu ma mai doare si n-am luat nici o pastila laughing) poate aveam nevoie sa puna un strain mana pe boase laughing)

| petre059 a răspuns (pentru sokey):

Daca nu ai luat pastile inseamna ca ai gasit strainul, dar vezi sa nu fie pervers sa te puna cu. dosul in sus sa te consulte laughing)) poate dai si funda

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pentru inceput ar fi bine sa te consulte un medic urolog.
http://www.i-medic.ro/boli/dermatita-atopica

| vangaelis a răspuns:

Scrotul este foarte vascularizat de la mama natura si asa ar trebui sa fie. Durerea testiculara mai apare la adolescenti si de alta natura. Bun, simptomatologia descrisa de tine nu are nici o legatura hernia inghinala. Cat despre variocel este posibil dar fara certitudinea unui medic nu putem vorbi despre asta.
Cel mai bine sa mergi la medicul urolog.