| MadutzaB a întrebat:

nu stiu daca problema mea este neaparat legata de aceasta categorie,dar merita sa incerc.pe fund imi apar cosuri si am pielea foarte aspra si putin diferita la culoare de restul pielii de pe corp(specific ca este asa de cand eram mica).folosesc creme pentru fermitate si catifelare dupa fiecare baie dar nimic.ce as putea incerca pentru a rezolva aceasta "problema" ?
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Felix65 a răspuns:

S-ar putea ca tocmai cremele cu pricina sa cauzeze aparitia cosurilor si sa irite tesutul respectiv.Cremele contin compusi chimici care doar pe termen scurt dau impresia ca ar fi de folos.Contin si consevanti. Cremele sunt nocive si sunt pentru babe care nu pot sa se impace cu ideea ca omul mai si imbatraneste si trebuie sa se impace cu varsta pe care o are!