| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce dar azi cand m-am trezit mi-a crescut mustata foarte maree..ieri nu aveam aproape deloc si deodata a crescut.Toti din clasa de la mine au inceput sa rada si sa ma batjocoreasca. Oare de ce mi-a crescut asa din senin? Doamna de biologie mi-a zis ca s-ar putea sa fie o dereglare hormonala.Precizez ca am 14 ani fac 15 pe 2 ianuarie si sunt clasa a -8-a e normal sa am mustata la varsta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Este foarte normal. Colegii tai sunt niste imbecili. Recomand sa-ti razi mustata cu spuma de ras. (daca stai printre prosti, trebuie sa te adaptezi și sa incerci sa devii ca ei). Recomand si o vizita la un specialist pentru un control hormonal.

| Sesum a răspuns:

E normal stai linistit. Si eu am avut cand eram in clasa a 8a dar mi-a luam jos ca aratam ca o bulibasa laughing. Mio luam jos cu banda epilatoare.