| Zoya333 a întrebat:

nu stiu de ce... dar de 2 zile cand urinez ma ustura. iar urina este putin mai alba...sad dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Spune-i mamei si mergi la medicul de familie, el te v-a indruma corespunzator.

auran
| auran a răspuns:

Mergi la medic; in ambele cazuri spuse de scootsie, ar putea exista probleme in timp - mai ales in cazul unei cistite...sanatate

| Marry:X a răspuns:

Buna. tu s-ar putea sa ai un microb numit candida.se gaseste in gura, tubul digestiv si zona organelor genitale...este un microb care nu degenereaza in boala, dar care dupa ce iei un tratament descris de medicul ginecolog, se va videnca in1-2 sp\aptamani.nu te teme. succes!

| Kokolina a răspuns:

Daca nu ti-a venit inca ciclul este posibil sa iti vina cat de curand asa ca protejeazate, iar daca ti-a venit ciclul cel mai bine ar fi sa te duci la un medic el iti va spune despre ce este vorba.

| scootsie a răspuns:

E posibil sa ai o infectie urinara, sau o cistita pe care trebuie sa le tratezi corespunzator dupa indicatiile medicului.Sanatate!

| dianka_4861 a răspuns:

Ooooo bbuana...aceeaiasi problema am avut si eu...la inceput m-am dus la medicul ginecolog si mi s-a spus ca am o ifectie urina usoara... o cistita...doctorul mia prescris niste medicamente un timp mi-a trecut iar apoi a revenit...m-am dus la un doctor profesor in stiinte ginecologice si am facut ecografie si mia spuss ca am o cistita cronica netratata si ca vezica urinara e marita mi-a dat niste pastile si nu am mai avut probleme timp de 3 ani...succes si sanatatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la ginecolog! mergi la dr de familie, e posibil sa-ti dea direct tratament ( antibiotic si un antiseptic urinar ) sau sa te trimita sa faci un sumar de urina. Nu te dezbraca nimeni, stai linistita.

| Zoya333 explică:

Am doar 14 ani ...nu pot sa merg la ginecolog cand vreau eu!