| amoproblemaa a întrebat:

am si eu o problema...pe care sper sa o rezolv macar pe jumatete aici (sa stiu ce se intampla de fapt si ce sa fac), problema sta in felu urmator: de 5-6 zile am niste rani, cred, la penis pe pielea exterioara in zona capului, cand urinez si atige urina acolo ustura, de asemenea cand trag pielea este f stramta si ustura, pielea arata putin inflamata, rosie si usor umflata. vreau sa stiu ce am, cauza...si ce ar trebui sa fac. multumesc!
p.s : nu am intretinut nicio relatie sexuala doar masturbare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai ales cu o infectie posibil in urma unui exces de antibiotice sau in urma unei igiene incorecte. du-te la un dermatolog cat mai repede (optim este in primele 48 de ore de la aparitia leziunilor)

| amoproblemaa explică (pentru Brigaela):

Sigur exces de antibiotice... deoarece am luat cam multe antibiotice de la un timp pentru acnee. este necesar sa ma duc la doctor? nici nu stiu cum sa ii explic mamei mele am doar 15 ani.

| Brigaela a răspuns (pentru amoproblemaa):

Da, este absolut obligatoriu sa mergi la medic si e foarte important sa mergi cat mai repeed (maine, in cel mai absurd caz poimaine). ii spui pur si simplu mamei tale, este o boala, nu e nimic mai rusinos decat acneea sau decat o apendicita

| user09 a răspuns:

Mai usor cu masturbarea si nu o sa te mai usture rolling on the floor