| Simona1272 a întrebat:

Nu stiu de ce nu am pofta de mancare, de obicei mancam salate dar acum nici salate nu pot manca pentru ca nu am pofta de mancare.Ce pot sa fac sa am pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca cand ai pofta.
Pofta este un semnal a organismului cu care iti indica ca trebuie sa alimentezi (sa iei "combustibil").

| minrest a răspuns:

Simona, vrei o gratificatie ca sa mananci? Consideri ca un om care vrea sa obtina ceva, ca sa se hraneasca, e viabil? Calculeaza cam cat trebuie sa mananci, fructe, legume, carne cat podul palmei tale, si mananca. Ai nevoie de hrana ca sa traiesti. Bine, sa mananci nu ai pofta, dar sa traiesti, ai pofta?

| liliana77any a răspuns:

Daca nu depui efort in timpul zilei este normal sa n-ai pofta de mancare.
Trebuie sa te odihnesti corespunzator si sa mananci 3 mese pe zi si 2 gustari intre ele.

| alinadianaaa a răspuns:

Ia niste vitamine pentru a stimula pofta de mancare.

| AdiconoLover13 a răspuns:

Ce greutate ai? Dar înălțime? PS:Încearcă niște vitamine pentru a stimula pofta de mâncare.