| alleluiah a întrebat:

FUNDAAA!
Deci nu stiu ce se intampla cu mine. Faza e ca eu am fost bolnava si am luat pastile. De cand le-am terminat am o pofta ciudata de mancare..as manca intr-una si mi se pare foarte ciudat fiind ca eu de obicei nu prea mananc. nu mananc decat 1-2 pe zi(nu ca sa slabesc sau porcarii de genu'.pur si simplu nu imi e foame..nu am pofta de mancare) Ce inseamna asta? Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Poate fi de la medicamente, apropo, nu ai zis ce 'pastile' ai luat, sau poate fi din cauza ca esti in convalescenta si corpul cere mai mult decat erai obisnuit sa-i dai. Cel mai degraba, sunt ambele cauze intr-o masura mai mare sau mai mica.
Brigaela are dreptate, cel mai bine ar fi sa ai 3 mese principale si o gustare sau doua pe zi, asa ca foloseste-te de timpul acesta si treci la un regim alimentar sanatos.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca in convalescenta sa mananci mai mult, organismul se reface. Profita de ocazie si stabileste-ti un orar normal de mese, nu te mai intoarce la a manca de 1-2 ori pe zi

| StefanelAlex a răspuns:

Unele din acele pastile cred ca erau vitamine si un efect al vitaminelor este pofta de mancare. Boala s-a dus dar vitaminele au ramas si isi fac efectul : http://www.puremed.ro/vitamine-pentru-pofta-de-mancare/

Răspuns utilizator avertizat