| EvaTramell a întrebat:

Nu știu dacă am mai patit dau ceva dar sa va povestesc ceva. Aseară n-am pus în pat. Am ațipit după care a venit sora mea sa doarmă cu mine. La un moment dat nu-mi mai simțeam corpul. Încercăm să strig, dar nu puteam. A durat câteva secunde. Am încercat sa foto în alta parte și tot așa. La un moment dat îmi revin și îi zic surorii mele sa mă prindă de mână căci nu o mai simțeam.
Îmi venea sa plâng. Am mai patit intr-un an dar mami a zis ca probabil dormeam dar nu. Eram conștientă și treaza.
Ce poate fi?
Am motive sa mă îngrijorez?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| EvaTramell explică:

Îmi cer scuze dacă nu se prea înțelege. Dar am autocorectarea

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai dormit pe mina, ti s-a blocat circulatia singelui si a amortit mina. Incearca sa-ti schimbi pozitia de dormit iar daca mai patesti asta, nu te speria, maseaza mina si iti revii repede.

| Lola05 a răspuns:

Se numește "sleep paralysis" și e ceva normal, se întâmplă multor persoane. Și eu am pățit de 2 ori până acum. Poți căuta pe google mai multe informații despre acest fenomen, dar ideea principală e că ți se trezește creierul înaintea corpului, și până revin toate la normal câteva secunde nu te poți mișca, deschide ochii, poate chiar nu auzi nimic în jurul tău (eu nu auzeam aparatul de radio). Trebuie să nu te sperii și să te liniștești, pentru că trece repede și îți revii.
În mod normal nu ar trebui să mergi la medic pentru asta, dar dacă episoadele devin dese ar trebui să te consulte cineva.

| UnBaiat439 a răspuns:

Totul e perfect normal. La cat de des mi s-a intamplat, in ultima vreme mi se pare anormal daca nu mi se intampla asta.

| armand69 a răspuns:

Am avut si eu de vreo 2 ori, e nasol, dar trece.nu iti fa probleme