| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum cateva seri m-am pus sa dorm,si pe jumatate dormeam si pe jumatate eram treaza cred asta pentru ca aveam ochii inchisi si am simtit un sunet ca de picaturi de ploaie ca si cum afara ploua! Si desi aveam ochii inchisi am vazut o lumina ca si cum aveam televizorul deschis desi era inchis, am incercat sa ma trezesc de tot, si simteam pur si simplu de parca ar fi fost real ca nu puteam deschide gura... dadeam sa vorbesc si nu puteam...la fel si cu ochii nu ii puteam deschide, iar corpul mi-l simteam amortit si simteam ca nu ma puteam misca! Cand m-am trezit televizorul era inchis si afara nu ploua.
A fost delir?
Mentionez ca nu am probleme psihice si nici febra nu aveam.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Foarte probabil sa fie "paralizia in somn".

3 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

A fost un vis foarte real. Se intampla cand esti pe jumatate adormit, asa cum ziceai si tu.

| xAlleks a răspuns:

A fost un vis inspre trezire si de aceea ai simtit ca ar fi fost real.

| Dididiutza a răspuns:

Si eu am patit de multe ori asa nu ai de ce sa te ingrijorezi