| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy numai pot de raceala!crying tusesc din plamani, ma doare gatul, imi curge nasul si totusi este infundat si am si febracrying ce pot face? am luat nurofen dar scrie pe prospect ca nu utilizati acest medicament daca aveti probleme cu stomacul (eu am colecist cu reflux gastric) oare daca iau poate face rau? sau poate stiti si voi chesti de practicat(leacuri.) fara raspunsuri gen' DU-TE LA DOCTOR'! nu am cum sa ma duc! in weekend este liber deci cum sa scap eu de aceasta receala(gripa) pana luni adica sa nu-mi mai fie asa de raucrying rasp urgent! pls:X funda si voturiwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| john_1578 a răspuns:

Si eu am in mare aceleasi simtome ca si tine. Pot sa adug ca la mine a inceput cu o usturime in gat pe la inceputul saptamanii, ieri m-a luat cu febra care azi a ajuns pana la 39. Nu vreau sa iau antibiotice de capul meu. Oricum singurul medicament care da rezultate bune in cazul racelii este aspirina. Nurofenul si celelalte nu ma prea ajuta cu nimic.

| FucktheSystem a răspuns:

Dacă nu poți să mergi la doctor te duci la orice farmacie și îi spui de problema ta și farmacista o să-ți dea un medicamanet potrivit.
Dacă ai probleme cu stomacul și scrie că nu e indicat pentru cei cu astfel de probleme nu îl folosești decât să ai complicații.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca ceva. o sa ma duc luni la doctor dar pana luni ce sa faccrying

| sufletista21 a răspuns:

Si eu sunt c'am in aceeasi situatie si am luat theraflu sinus dar poti lua si fervex sau coldrex max pentruk cele la plic care se dizolva nu'ti afecteaza asa rau stomacu'. daca ai luat nurofen care nu e pentru raceala si gripa nu te ajuta cu nimic.bea ceai cu miere si luni fugi la doctor. sper sa te faci mai bine