| anonim_4396 a întrebat:

Buna numele meu este Mihaela.Am 12 ani si 10 luni.In mai fac 13 ani.As vrea si eu sa stiu de ce unele din colegele mele au crescut mai repede in inaltime decat mine, dar tin cont de faptul ca ele au 13 ani deja si inca cateva luni si sunt mult mai slabe decat mine.Eu am 1, 63 la 12 ani si as vrea si eu sa stiu cat o sa mai cresc pana la 17-18 ani si apropo ele au inaltimea de 1.69.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Poti ajunge usor la 1, 80; depinde de parinti, daca faci sport, ce stil de viata ai.

| Bteen a răspuns:

La 13 ani, inaltimea de 1. 63 e foarte bine.Nu cred ca toate fetele din clasa sunt mai inalte decat tine, sigur exista si fete mai scunde decat tine. O femeie matura are in jur de 1. 70, nu iti face probleme mai cresti.

| Iubesc Limonada a răspuns:

1, 63 la 12 este foarte ok nu ai de ce sa-ti faci griji, vei mai creste oricumhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai de abia 13 ani.Pana la 18-20 de ani vei avea timp sa cresti, nu-ti fa probleme si, oricum, inaltimea ta este foarte buna comparativ cu varsta.Fiecare copil creste in ritmul sau, de aceea colegele tale sunt mai inalte sau mai scunde.

| someone_8322 a răspuns:

Nu te ingrijora, esti inca in crestere acumwinking ai sa cresti tu, doar n'ai sa ramai la inaltimea de 1, 63 happy