| piisycutzza a întrebat:

Pe 19 ianuarie mi-a venit prima menstruatie. M-a tinut 4 zile dar a curs foarte putin. Primele 3 zile a fost maroniu, iar in a 4. a s-a facut rosu. Se poate sa nu fi fost menarha daca a curs asa putin? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă, cantitativ, sângerarea menstruală a fost redusă, totuşi, a fost vorba de PRIMA menstruaţie/menarha :)

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări ( hormonale ) sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......20-1-2016/

http://www.tpu.ro/......nie-am-13/

Toate cele bune!