| DeeaElenaaaa a întrebat:

Heii Am facut sex neprotejat pe 12.05 si in 17.05 mi-a venit menstruatia, tin sa spun ca ciclu e la 28 de zile, de obicei ma tine cam 6-7 zile, luna asta m-a tinut doar 5 zile dar in prima zi mi-a curs mai abundent rosu inchis, apoi mai putin cu fiecare zi..si mai maroniu sau rosu inchis inchis, am stari de voma in fiecare zi, mai ales dimineata,am stari de oboseala,mananc mai mult ca de obicei,am pofte pe diferite mancaruri, urinez mai des cam la 40 de minute..si mai repede poate, este prea devreme sa fac un test pentru ca au trecut doar 10 zile de la contactul sexual neprotejat.un raspuns va rog frumos..imi doresc mult un bebe.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a venit ciclul nu ești însărcinată.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Andreeush):

Se poate sa fie ciclu peste sarcina, cunosc multe cazuri, altfel nu as mai fi cerut o parere aici happy

| Andreeush a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Asta se întâmplă mai rar, ar trebui să îți faci niște analize pentru a fi sigură.

| sofisis a răspuns:

De pe 12.05 pana acum e imposibil sa ai simptome de sarcina. Au alta cauza sau ti le autoinduci.
Daca ai facut sex in 12, ai avea cam o saptamana de sarcina deci ar fi, repet, imposibil sa ai simptome. Mi-e greu sa inteleg cum de esti la varsta adecvata sa iti doresti un copil dar nu ai habar mai deloc despre chestiile astea de baza apropos de sarcina si concepere.