| nxr a întrebat:

Bunahappy pe 28 plec la mare si pe 1 trebuie sa imi vina menstruatia si as vrea sa imi intarzie ca sa pot sa ma bucur de marehappy. Am fost la farmacie si am luam Orgametril(am cumparat 10 pastile). Sunt bune aceste pastile? Mentionez ca am 16 ani, dar totusi as vrea sa nu imi vina in perioada aceea sad...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gumitzza5 a răspuns:

Pastilele alea te ingrasa.A luat si o prietena cand am fost cu scoala la mare acu 1 luna si era super slaba si abia daca manca ceva si s-a ingrasat:s

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Faci o mare prostie. Aceste pastile sunt de fapt hormoni care au o gramada de reactii adverse: cloasma( ti se pateaza fata cu pete maronii) ce este agravata de expunerea la soare, greturi, varsaturi, dureri de cap, depresie,acnee, ameteli, crestere in greutate, nervozitate, tulburari ale ciclului menstrual, etc.Asa ca nu sunt atat de sigura ca te vei simti bine la mare luind aceste pastile.

| katherine09 a răspuns:

Nu lua asa ceva fara sa consulti un medic endocrinolog sau ginecolog. Poti avea probleme hormonale.

| springandsummer a răspuns:

Mananca scortisoarahappy

| springandsummer a răspuns:

Ti-am zis manaca scortisoara. orice conte. cereale. asta am mancat eu si mi-a intarziat o saptamana. sper ca te-am ajutat :*:* funda?

| nxr explică:

Am intelessad.Dar ce altceva sa iau macar sa imi intarzie cu vreo 2 zile...cand mai raceam putin imi venea cam pe 5... dar acum as fi nebuna sa fac tot posibilu sa racesc ca sa imi intarzielaughing. alte medicamente nu stiu orice sa intarzie exista infara de acesteahappy? va rog :-s