| Ayskle a întrebat:

pe data de 24 am inceput sa simt o durere puternica in capul penisului la urinare. Dupa vreo 2 zile am simtit in zona inghinala o durere si am sesizat ca ganglioni limfatici s-au umflat. Durerea nu era constanta in intensitatea, iar la palpare simteam durere. Pe 28 durerea a disparut si mi-au aparut doua bubite de 0, 5-1mm pe capul penisului. Tin sa precizez ca am avut un singur contact de natura sexuala si anumea un oral, care nu a fost terminat iar acea persoana este curata. De asemenea am probat un prezervativ ce avea lubrifiantul uscat dar asta dupa aparitia dureri, asta presupunand eu ca este cauza aparitiei bubitelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie luata de la fata care ti-a facut sex oral neprotejat. Igiena nu are legatura cu infectiile, fata era bolnava, probabil a facut sex oral neprotejat si altui barbat curat, dar care frecventa prostituate, de exemplu, si s-a ales cu o infectie pe care ti-a daruit-o si tie. Luni mergi la un dermato-venerolog (e zi lucratoare, deci vei gasi unul in policlinica). Dupa 6 luni fa-ti mai multe analize fiindca e foarte posibil sa te fi ales cu mai multe boli de la aceeasi femeie (poate HIV, hepatita B, C, etc)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil să fie vorba de o infecţie genitală/BTS sad

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| ponturi a răspuns:

Salut. Poţi descrie mai bine bubiţele şi anume papule, pistule, vezicule adică au lichid, nu au lichid au halou (contur) roşu sau altă culoare, zona de lângă ele este imflamată sau nu? Pentru ganglionii limfatici te poate ajuta ceaiul de ceapă ( la un litru de apă tai 4 cepe mari, le fierbi în câteva clocote şi apoi bei toată cantitatea cu înghiţituri mici cam la 60-120 de minute o cană de ceai cald).

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Du-te la un medic urolog

| Ayskle explică (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Ma duc, dar acum marea majoritate sunt in concediu si pana atunci vreau sa am o idee daca este grav sau nu.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns (pentru Ayskle):

Nu stiu doar un medic urolog stie asa ceva sau intreabati prietenii

| Ayskle explică (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Am intrebat deja, n-au idee

| Andrei_Mija_1999 a răspuns:

Aici ...nu are virusi crede-ma http://epicfreeprizes.com/? ref=5301955