| Rebe a întrebat:

pe mama, a inceput sa o doara de cateva luni spatele si nu i-a dat importanta.de cateva zile i se pune cate-un junghi de nu se poate misca.Si cand face mancare sau ceva cade jos din picioare. ce ar trebui sa faca?
i-am luat si pastile si unguent dar nua u nici-un efect.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este racita, sper sa nu fie mai mult, radiografie la coloana si probleme pulmonare astea trebuie vizate daca nu este nimic inseamna ca a prins-o curentul, solutii antiinflamatoare gen benghey sau alte antereumatice sa dezinflameze muschiul afectat.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mearga MAINE la medicul de familie pentru o trimitere mai departe, la un medic reumatolog sau, dupa caz, neurochirurg.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi cu ea cat mai urgent la medic, nu vreau sa te sperii dar pare destul de grav.

| Flav a răspuns:

Vezi mare grija. Am un coleg de facultate care la fel a patit. Nu vreau sa te ingrijorez dar a avut aceleasi sintome si cand s-a dus la medic, direct operatie urgenta si f. urgenta ca avea nu stiu ce la coloana. Si el la fel de indiferent a fost si delasator si datorita faptului ca nu s-a dus din timp la control, situatia s-a inrautatit si a fost nevoit sa faca operatie. Fugi rapid la medi, indrum-o, roga-te de ea sa apeleze serviciile medicale cat mai urgent.

| hândel a răspuns:

Pai ne intrebi pe noi? Facem alba neagra cu viata mamei tale? Insotesteo la doctor, nu mai astepta. Sanatate mamei tale, sper sa nu fie grav.

| deluxe a răspuns:

Cat mai repede la medic. nu-i de joaca> MUlta sanatate mamei!

| scootsie a răspuns:

Nu glumi cu viata mamei... poate fi ceva grav. Leacurile "babesti" sunt bune dar nu totdeauna.

| Misterious a răspuns:

Vezi sa nu fie o fisura la coloana. ceva in genul a avut si mama mea si ajuns la spital de urgenta fiind inchilozata de la spate.respectiv nu se mai putea indrepta... a facut infiltratii timp de 7 zile la spital.si de atunci nu mai are voie sa ridice nimic, sfatuies-te-o sa mearga urgent la doctor pana nu se agraveaza.
Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se mai simte mama ta "clous"?

| Rebe explică:

Va multumesc mult!

| Rebe explică:

Se simte mult mai bine.am fost cu ea la medic.