| 0ur0b0r0s a întrebat:

Buna!

Pentru cei din Bucuresti, aveti ceva recomandari pentru un medic de familie din sectorul 3 care sa dea si concediu medical din cand in cand? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba ti-as recomanda un medic de familie daca tu nu esti la el.
Oricare medic ar fi, nu iti da concediu medical cand si cand daca nu este un motiv medical pentru asta.
Vise!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Concedii medicale nu se mai dau asa aiurea fara sa ai un motiv serios, daca nu esti bolnav/ă nu primesti concediu, niciun medic nu iti va da.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 0ur0b0r0s):

Asta e legea numai merge ca inainte, daca te durea spatele sau iti curgea nasul stateai acasa, acum trebuie numai cu referate medicale in care medicul specialist sau medicul de familie sa constate ca intr-adevar ceea ce ai este grav si necesita concediu medical.

| 0ur0b0r0s explică (pentru CristiDinBucuresti):

Legea ca legea da cu un motiv intreb pe TPU big grin in ultimul oras nu erau probleme cu genul asta de lucruri la cine am nimerit deci asta incerc sa gasesc si aici

| johnnny123 a răspuns:

Concediul medical se dă când ai probleme medicale care te împiedică să muncești. Nu-și mai bagă niciun medic de familie pielea"n saramură să-ți dea ție concedii medicale fictive când nu ai chef de muncă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Medicul de familie poate da doar 5 zile de concediu medical deci daca te ajuta sa primesti 5 zile o data la nu stiu cat timp poti sa te muti la altul