| anonim_4396 a întrebat:

Perioada maxima de concediu medical dat de un medic de familie

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

2 saptamani dintr- o luna apoi daca e necesar mergi ceri trimitere la medic specialist, faci internare, analize tratament si iti va da si el concediu medical apoi poti cere in prelungire de la medicu de familie inca 2 saptamani, in limita a 90 de zile in ultimele 12 luni

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Concediul medical pentru incapacitate temporara de munca se acorda pe o perioada de cel mult 183 zile in intervalul unui an.Incepand cu a 90 zi, concediul medical se poate trelungi pina la 183 zile, cu avizul medicului expert al asigurarilor sociale.

Bula
| Bula a răspuns:

2 saptamani

Bula
| Bula a răspuns:

2 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12 luni