| pisicuta123456789 a întrebat:

Prietena mea si-a facut in urma cu aproximativ 2 luni si jumatate gauri in urechi, nu a patit nimic, si-a pus cercei de aur, iar ieri nu a mai gasit surubul si (doar la urechia stanga ) si e umflat in interior.ea crede ca a intrat in interior pentru ca daca incearca sa bage cercelul nu ii da voie. Ce e de facut? Si daca se duce la doctor cum il scoate? Help me! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La doctor sau la bijutier se scoate cu o penseta surubul, daca e acolo.

| mezeicristina33 a răspuns:

Si eu am patit asta tot cu urechea stanga daca si a pierdut surubul e bine ca sa cumpere altul, si are o unflatura deoarece cercelul e de aur si cand pune badoc se umfla pentru ca rugineste trebuie doar sa forteze cercelul in gaurica ca sigur merge daca nu intra sa isi refaca gaura si sa mearga la doctor! multa sanatate!