| Roxanyk_2596 a întrebat:

Hi, nu stiu ce sa fac ca in 7 dec mi-am facut ink 2 gauri in urechia stanga si mi s-a umflat pe langa cercei se mai inroseste din cand in cand si daca ating umflatura ma cam doare, nu stiu ce sa fac k mi-a facut cu pistolul si am si cercei medicinali, am dat cu un betzisor de urechi cu spirt pe langa cercei dar nu stiu daca imi trece. mie mi sa nu se infecteze daca nu s`a infectat deja. sa ii dau jos. va rog ajutati`ma urgent, plzz,

2 răspunsuri:
| Schito a răspuns:

Parerea mea e: ori ii scoti, pentru ca s-a infectat 100%, si ii lasi un pic pana trece, ori te duci la un doctor sa un specialist sa iti spuna ce sa faci...

| Sica19 a răspuns:

1. Cerceii medicinali sunt Caflon sau Studex? Cei de la Caflon nu prezinta nici o garantie prin care cerceii ar fi sterili si medicinali. Cerceii de la Caflon sunt Cercei de piercing, nu medicinali.
2. E posibil sa aveti o alergie la Nichel.