| angel13 a întrebat:

Prin luna mai mi-am pus o plomba la un dinte din fata(sus), mi-a scos si nervul, m`a durut foarte tare, nu stiu de ce! Acum daca apas pe ea sau daca imping dintele sau chestii de genul ma doare la fel de tare, inauntru. Aveti idee de ce? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand a plombat canalul a mers un pic mai jos cu plomba, a ranit un pic locul. Intreaba medicul care iti va recomanda o radiografie pentru a observa o eventuala infectie si a-ti prescrie un antibiotic. Evita o perioada sa calci pe ea cu hrana dura! Fa ceai de salvie si musetel si tine in gura pentru cateva secunde!

| BruneTTe a răspuns:

Esti sigura ca l-a scos? mie, mai demult, a incercat sa imi salveze nervul unui dinte si a pus nu stiu ce antibiotic si a spus ca daca ma va durea sa ma duc ca inseamna ca nu a functionat si trebuie intr-adevar scos. dar daca tu spui ca ti l-a scos nu poate fi asta.
hmm.
mai bine du-te la denstistul tai si spune-i ce si cum. degeaba ne dam noi cu parereahee hee oricum din luna mai pana acum e destul timp si nu e normal sa te mai doara.

| AleandraIleana98 a răspuns:

Sa sti ca si eu trebuie sa imi pun plomba ca si mie mia omorat nervul.Trebuie sa te duci la dentist si sa ii spui el va sti ce e de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow nu inteleg de ce Dumnezeu te-a durut nu ti-a facut anestezie?! Pai daca zici ca te doare la fel de tare, poate nu ti-a scos nervu` cum trebuie sau...de ce nu mergi mai bine sa te plangi, de lucrarea ei/lui?

Bafta si multa sanatate`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu-i pusa bine plomba