| Bucuruzzz a întrebat:

Buna! Pun întrebarea asta aici ca sa mai primesc niște păreri. Nu sunt răcit, dar de câteva zile fac febra cu frisoane care dureaza sa zicem o ora, in tot acest timp îmi e greață și după vomit. Imediat după ce vomit îmi trece febra și tot. Am observat ca îmi e foarte bine pana după ce mănânc ceva, pentru ca mi se face rau iarăși si o luam de la capat cu febra.
Voi ce ziceți? Oricum am sa merg la medic dacă persista. Dar vreau sa aud si ce credeți voi. Multumesc!
PS: am 19 ani si nu am avut niciodată probleme de genul asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o reactie a unei infectii in corp, ceva destul de serios, daca imediat dupa ce mananci vomti si faci febra.
Ti-as sugera sa mergi de urgenta la medic, sau la spital!
Sanatate multa!

| Porcusorul a răspuns:

Poate fi absolut orice, dar cel mai probabil e ceva tulburare gastrointestinala. Nici o reactie psihosomatica pe baza de stres nu e exclusa.