| Ambrienda a întrebat:

Recent am avut o raceala la plamani, iar pentru tratare am luat antibiotice.Inainte de a raci,puteam sa cand cu usurinta melodiile cu un grad de dificultate mai greu, dar acum de fiecare data cand trebuie sa ridic vocea am o durere in zona gatului si ragusesc imediat.Ce as putea face pentru ca sa pot canta din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi parerea medicului de familie, consuma miere de albine dimineata/strepsils..si dupa sarbatori fuguta la medic
Sarbatori fericite alaturi de cei dragihappy

| Ambrienda explică (pentru caramela):

:* Multumesc, la fel!

| VarzăMurată123 a răspuns:

Bună! happy
Eu zic să mai aștepți puțin până îți revii. Bea ceaiuri multe și evită să îți forțezi vocea.E posibil ca răceala să-ti fi afectat corzile vocale...Nu te îngrijora! Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor, eventual la medicul de familie.
Succes în continuare și sper să îți revii happy

| Ambrienda explică (pentru VarzăMurată123):

Am aproape o saptamana de cand nu imi mai revine vocea si sunt destul de ingrijorata.Cant de cand aveam 6 ani si nu doresc sa ma opresc acum. sad Multumesc!