| FastHeal a întrebat:

recent mi-am spart capul si am observat ca pe o mica portiune nu imi mai creste parul. Exista vreo modalitate prin care pot sa fac parul sa creasca din nou?(eventual fara sa merg la mdici esteticieni)Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| despina17 a răspuns:

am patit-o si eu pe poriune cu cicatricea radete doar unde e cicatricia si nu pe tot capu apoi maseaza cu ulei de masline sau ricin ori fiola de vitamina e o sa observi ca dupa radere la 1 saptamana parul o sa-ti creasca foarte repede si cu ajutorul din partea uleiului sau a fiolei dupa o luna nu o sa mai sti ca acolo ai avut cicatrice

| FastHeal explică (pentru despina17):

Cicatricea se acopera cu parul din jur sau pur si simplu creste parul din nou? nu prea am intelessad

| FastHeal explică (pentru despina17):

Cicatricea se acopera cu parul din jur sau pur si simplu creste parul din nou pe acea portiune? Nu prea am intelessad

| manuel72 a răspuns (pentru FastHeal):

Se acopera cu parul din jur.Pe cicatrice nu creste par.

7 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Unde a ramas cicatricea parul nu mai creste.

| FastHeal explică (pentru manuel72):

Asta am observat si eu, dar oare chiar nu exista o modalitate prin care cicatricea se acopera?

| manuel72 a răspuns (pentru FastHeal):

Doar sa lasi sa-ti creasca parul mai mare ca sa se acopere.Altfel,slabe sanse.

| FastHeal explică (pentru manuel72):

Ok, multumesc frumos pentru opinie