| Plays_Hunter_1998 a întrebat:

recent mi s-a rupt o unghie din carne, dupa ce am facut baie, mai anume cea de la picior de la degetul mic. Intrebarea mea este: se va regenera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RagnarokR a răspuns:

De regenerat, se va regenera, dar trebuie sa ia grija sa nu te lovesti acolo, ca momentan, cum nu ai unghie acolo, nu mai ai ce sa te apere de eventuale lovituri si daca cumva te lovesti, o sa doara rau de tot.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti creste in 3-4 saptamani.

| MistretulPufos a răspuns:

Da, si eu am patit, dar va trebui sa astepti ceva timp...

| Plays_Hunter_1998 explică (pentru MistretulPufos):

Desi, nu imi curge sange, nu ma doare. Era moale caci de abia ce iesisem din baie si ma manca unghia, am dat usor cu degetul si s-a desprins.

| Plays_Hunter_1998 explică (pentru MistretulPufos):

Trebuie sa astept cam cat ia sa creasca o unghie sa trebuiasca sa o tai?

| UnBaiat439 a răspuns:

Desigur.