| AndreeaCarina96 a întrebat:

Revin cu încă o întrebare. Dupa cum am zis in postarile anterioare, in urma unui contact sexual cu ejaculare intravaginala, sanii au început sa mi se mărească, sa se umfle, iar areolele si-au mărit dimensiunile, sfarcurile au căpătat o culoare maronie iar in varf o culoare mai rosiatica. Am avut si o scurgere redusă cantitativ, de culoare roz-maroniu, iar constipatia si-a facut si ea apariția. Azi am fost balonata si am simțit intepaturi in zona ovarelor, si acum daca apas pe burta, mă doare puțin. Dar cu toate acestea, simt si acele usoare dureri premenstruale (menstruatia trebuie sa-mi vina pe 28). Credeți ca este vb de o sarcina? Nu știu ce sa mai cred, teoretic ieri a început a doua săptămâna de sarcina. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faci 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum ţi-am explicat anterior!
Până atunci, toate aceste "idei" sunt doar supoziţii de sarcină...

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi frumusel la ginecolog, nu sta să astepti răspunsuri si leacuri pe TPU.

| mihai69 a răspuns:

Răspunsul tău se cheamă „test de sarcină" și e disponibil la supermarket-uri și farmacii.

| neutrino a răspuns:

Semnele sarcinii nu apar asa de repede, dar asta nu inseamna ca nu poti fi deja gravida.

| AndreeaCarina96 explică:

Am facut un test de sarcina si a ieșit negativ, dar mi s-a spus ca l-am facut prea devreme.