| Mimmiy a întrebat:

S-ar putea sa am candidoza vaginala.Dar nu stiu cum sa-i spun mamei.Nu chiar vorbim despre lucruri de genul sau despre viata sexuala.Si daca ma duc la ginecolog ce se va intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i mamei tale si mergeti impreuna la ginecolog care te consulta si iti da un tratament

| Lisa01 a răspuns:

O sa iti faca un control iar in urma lui o sa iti dea un tratament. Bafta

| ElenaSA a răspuns:

Iti face control, daca este cazul iti face ecografie si iti da tratament. Daca ai stii sigur ce ai ai lua tratament.Dar nu stii sigur. Ai nevoie si de analize sa vezi ce este acolo. Mai bine vorbesti cu mama ta si mergeti impreuna la ginecolog. Daca ai candidoza poti primi niste ovule si scapi in putin timp de ea.Sanatate!

| Mimmiy explică (pentru ElenaSA):

Mersi mult!

| ElenaSA a răspuns (pentru Mimmiy):

Atunci: fundita

| Mimmiy explică (pentru ElenaSA):

Nici chiar...Sa nu exageram

| ElenaSA a răspuns (pentru Mimmiy):

Era mai mult decat multumesc. Daca nu merit, asta este.Nu-i bai.

| Peaches a răspuns:

Tu presupui ca ai candidoza. Dar nu stii sigur ca asta este. Daca ti-e teama sa vorbesti cu mama ta (ceea ce nu este prea in regula, pentru ca ea ar trebui sa-ti fie sprijin oricand), poti merge singura la ginecolog. Cu siguranta doctorul nu te va judeca, nu te va certa ci iti va identifica afectiunea si iti va da un tratament. Nu trebuie sa te temi de ginecolog, el de asta a urmat medicina, ca sa trateze astfel de cazuri.
Sper ca asta ajuta. Sanatate multa si curaj!

~Roxetta