| tiaRa12 a întrebat:

Am 14 ani, in 4-5 luni fac 15. Cunosc un baiat de 18 ani care imi place mult. Diferenta dintre noi este de 4 ani.Nu am mai avut pin acum nici un prieten, si as vrea sa incep sa ies cu el dar nu stiu daca sa le spun parintilor, ma refer mamei.Nu am de gand sa ma culc cu el sau chestii de genul, vreau doar sa vorbim si sa facem chestii impreuna.El este un baiat foarte bravo. Cum sa-i spun mamei, sau ce sa o intreb deoarece mi-e frica sa nu imi interzica alte lucruri, Eu sunt fata cuminte de felul meu, nu ies des cu prietenii, nu ma duc in cluburi si invat bine la scoala.Ar trebui sa ii spun mamei despre el sau nu? Daca o sa spuna ca e prea mare, daca nu ma lasa? crying va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, nu ar trebui sa ai vreo temere, si sa precizezi lucruri ca esti cuminte. in fine, e ok sa-i spui mamei tale, eu ii spun mamei sau tatalui meu ca ies cu fete de seama baiatului aluia si eu sunt de varsta ta, un pic mai mare, e foarte normal si bine ca vrei pur si simplu sa iesi cu baiatul sa il cunosti, sa-i vezi caracterul si asa mai departe, eu te sfatuiesc sa-i spui mamei tale, chiar daca aparent pare o idee proasta, dar trebuie sa te pui in locul parintelui tau, ii explici mamei tale sincer absolut tot, si daca intelege este foarte bine si daca nu. nu, o sa vezi daca poti sa te intalnesti cu acel baiat si fara sa-i spui mamei tale, nu mintii, nu iti fa griji, te intalnesti daca poti, si sper sa ai o intalnire placuta si succes.
Fii atenta la ce vezi ce auzi ce zici.
Fara exagerari si sa ai o zi placuta!

| darrio2007 a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Tu esti baiat dar ea e fata.Nu e acelasi lucru.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gandeste-te ca tu esti minora.De ce el nu cauta pe cineva de varsta lui sau mai apropiat? Tu spui ca esti fata cuminte si te cred dar baietii, orice ar fi, tot la sex vor sa ajunga.Nu stiu daca ti-ar da voie parintii sa umbli cu el.Nu esti primul caz de acest gen. Spune-i mamei si eventual mai taie putin din varsta lui.

| BeardedSamurai a răspuns (pentru darrio2007):

Acum daca trebuie sa stam in garda asa cu toti baietii va fi groaza, sa nu se mai intalneasca cu niciunul ca e mai mare, logic acest baiat nu este mare, avand in vedere ca inainte fetele erau de foarte devreme luate de baieti mai mari cu vreo 5 ani fara vreo problema sau chiar barbati, acum nu-i spun fetei sa se duca cu unul de vreo 22 de ani, dar ideea este ca sunt baieti la 18 ani care pot fii niste baieti draguti si buni, ca nu e mare lucru, tu cand o sa ai 18 ani o sa vrei probabil sa te intalnesti cu una de 15 pentru ca fetele in general sunt mai precoce si se duc la baieti mai mari, si baietii raman la cele mai mici ca ei, si o sa vezi ca asta o sa ti se intample probabil, acum conteaza cum e baiatul de care spune ea, daca sunt unii ok si cu adevarat baieti nu nesimtiti si asa mai departe, e foarte bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru BeardedSamurai):

18 ani am avut de mult sa stii.Si,da,ca parinti, trebuie sa stai in gardă in asemenea cazuri.Cand ai fata de crescut.Generatia de azi nu prea intelege bine acest soi de libertate.Sexuala.Pentru ca la asta ma refer.Nu spun ca nu sunt si baieti la locul lor.As gresi.Dar se cere mai multa prudenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poate nu vrei sa te culci cu el dar el poate vrea cu tine