| tiaRa12 a întrebat:

Am 14 ani, in 4-5 luni fac 15. Cunosc un baiat de 18 ani care imi place mult. Diferenta dintre noi este de 4 ani.Nu am mai avut pin acum nici un prieten, si as vrea sa incep sa ies cu el dar nu stiu daca sa le spun parintilor, ma refer mamei.Nu am de gand sa ma culc cu el sau chestii de genul, vreau doar sa vorbim si sa facem chestii impreuna.El este un baiat foarte bravo. Cum sa-i spun mamei, sau ce sa o intreb deoarece mi-e frica sa nu imi interzica alte lucruri, Eu sunt fata cuminte de felul meu, nu ies des cu prietenii, nu ma duc in cluburi si invat bine la scoala.Ar trebui sa ii spun mamei despre el sau nu? Daca o sa spuna ca e prea mare, daca nu ma lasa? crying va rog ajutati-ma, dau FUNDA ( scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Atunci, da-o in colo de varsta, daca va placeti puneti-va impreuna. Daca relatie evolueaza frumos, spune-i si mamei tale. Nu te grabi insa cu asta.

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul la 18 ani cauta distreactie, sex, strabate cat mai multe cearsafuri, doar plimbari in parc si alte activitati fara sex NU vor fi suficiente. esti prea mica pentru sex si ii poti provoca lui probleme fiind minora, retragete elegant si lasa-l in pace

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns:

Eu as zice sa iti gasesti pe cineva mai apropiat ca varsta de tine, dar asta depinde doar de tine. E prima relatie, fii atenta cu cine o vei avea. Totusi, daca tie iti place mult de el (si lui de tine, evident), iar el e baiat cuminte nu ar fi o problema. Eu zic sa ii spui mamei tale, dar nu din prima zi, dupa o saptamana, daca vezi ca te intelegi bine cu el, ar fi cazul sa ii spui.

| tiaRa12 explică (pentru aXy99):

Stiu ca diferenta poate e mare, dar depinde si de persoana, el nu pare genu' de baiat care are minte de copil, eu cunosc baieti de 17 ani care par de 14-15.Eu i-am zis de foarte multe ori ca cred ca vrea doar sa se foloseasca de mine ca sunt naiva si mica, el mi-a zis ca motive nu are, iar eu il cunosc pe el, stiu si persoane care il cunosc, este baiat de treaba.

| sofisis a răspuns (pentru tiaRa12):

Nu e vorba de minte de copil sau ca nu ar fi de treaba. Problema se pune in felul urmator: o relatie dupa varsta de 18 ani impune intimitate sexuala. Barbatii trecuti de 16-18 ani cauta cu preponderenta sex in detrimentul sentimentelor. Daca le pot avea pe amandoua...super. Daca nu, vor sacrifica destul de usor sentimentele pentru sex. Esti prea mica pentru el. Si nu e vorba de varsta biologica ci de cea emotionala, sexuala, psihica etc.

| aXy99 a răspuns (pentru tiaRa12):

Atunci, da-o in colo de varsta, daca va placeti puneti-va impreuna. Daca relatie evolueaza frumos, spune-i si mamei tale. Nu te grabi insa cu asta.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu poți avea o relație cu unul de 18 ani pentru că el e major și tu ești minoră. Iar majorii care fac sex cu minori se numesc pedofili. Chiar dacă tu spui că nu o să ajungeți la acest lucru, nu se știe ce gânduri are el cu tine.

| DJGE0X a răspuns (pentru PedoBarbie):

Spune acu la inceput ca nu o sa faca... laughing pe parcurs se razgandeste

Răspuns utilizator avertizat
| Tripmotherfucker a răspuns:

Păi dacă nu vrei să te fuți cu el. Nu încerca să îl combini.
În primul rând o să îl încurci.
În al doilea rând o să te înșele că tu nu te fuți laughing