| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Am o întrebare. Sunt operata de ocluzie intestinala la naștere. Am o operație pe burtă. E destul de mare. Mai am doua operații. Una de chist ovarian drept și una de apendice. Cea de apendice e un pic mai sus de cât ar trebui. De fapt e pe burtă în partea dreapta. Ce vreau sa zic este că dacă as rămâne însărcinată, as putea duce sarcina pana la capăt? Mi se va întinde pielea pe burta din cauza sarcinii?
Medicii au spus că nu-mi va afecta dar se pare că sunt unele persoane care au spus că-mi va afecta viata din cauza acelor operații.
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca in cazul in care vei ramane insarcinata, vei reusi sa duci la bun sfarsit sarcina fiindca pielea de pe abdomen se va intinde fara probleme suficient de mult odata cu marirea lenta a burticii, chiar daca exista urmele cicatrizate ale operatiilor la care ai fost supusa cu mai multi ani in urma. Ignora acel raspuns tampit si cu totul imbecil, care ti-a fost transmis de unul dintre useri, care confirma faptul ca gradina lui D-zeu este mult mai mare decat se presupune ca ar fi. rolling on the floor

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, cel mai bine este sa numai ramîi deloc însarcinată, nu ti au ajuns problemele care le ai avut? Operatiile? Ce varsta ai? Ia anticonceptionale sau monteaza ti sterilet, nu te juca cu sanatatea ca nu e de glumă.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa crezi medicii, nu persoanele neavenite, care dau asemenea sfaturi.

| PașaHassano a răspuns:

Asta-i si motivul pentru care romanul e prost, presupun ca nu intelegi ce ti-a spus doctorul.

| anonim_4396 explică (pentru PașaHassano):

Nu înțeleg la ce referi.