| Iuliangfjghj a întrebat:

Buna scuze, am si eu o problema care ma macina de ceva timp. Nu stiu cum sa va spun si va rog sa ma ajutati. Am o problema testiculara de cateva luni bune. Am avut rubeola si mi-a trecut dar vara trecuta am observat ca testicolul drept este mult mai mare ca inainte, iar cel stang mai mic. Dar diferenta este foarte vizibila. este vorba ca este aproape dublu sau chiar mai mult fata de celalalt. Nu am fost pana acum la un medic pentru ca nu am crezut ca este nevoie pentru ca ciudat e ca NU MA DOARE, NU MA USTURA, NU SIMT DURERI, NU M-AM INVINETIT, este totul ok dar nu stiu de la ce ar putea fi. Cine are vreo idee de la ce poate fi.. inca o data ma scuzati, nu e tipul de subiecte de discutie tocmai potrivit de discutat pe TPU.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Testiculele multor bărbați NU sunt egale, nu este nicio problemă. Si eu la fel le am, dacă te interesează happy

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un subiect foarte potrivit pentru TPU. Probabil testiculul mai mare sa aiba un hidrocel (acumulare de apa in jurul lui). Trebuie sa te vada un urolog.

| Cronki a răspuns:

Posibil sa fie un varicocel! Se manifesta prin depunerea unor vene in scrot! De obicei apare in partea stanga, dar poate aparea si in partea dreapta. Nu exista tratament, venele se indeparteaza chirurgical! Varicocelul poate duce la sterilitate, asa ca mai degraba vizitezi un urolog! Orice vaicocel operat poate sa reapara in aproximativ 10 ani!

| Azµre a răspuns:

Mergi la medic, nu e normal, diferență de mărime trebuie să existe dar nu așa mare!

| LeMousiqe a răspuns:

Du-te la un urolog, este cel mai bine pentru tine!

| Iuliangfjghj explică:

Dar imi puteti spune o cauza? de la ce poate fi? precizez ca am 16 ani