| ioneldan a întrebat:

am observat azi ceva foarte ciudat cu tooate ca nu am nicio problema fizica + ca fac si sala. am bratul drept mai subtire decat cel stang nu tare dar oricum. voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, depinde ce brat il folosesti mai des, nu toate greutatile sunt egale, de mic copil am avut niste haltere de la tata(Fost boxeor tata) si ma jucam cu ele, una avea 3k si alta 3, 5 sau 4 spune tata.
Prin urmare,eu pe stanga sunt mai bazat,ridic mai mult si fara probleme,eu find dreptaci, am facut si sala, aceias chestie, cu stanga trageam mai bine.sa fie doar in subconstientul meu? (poate, insa slabe sanse) sunt multumit ca sunt sanatos.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu este nimic anormal în acest lucru. Ideea este că pur şi simplu aşa te-ai născut. Sunt multe persoane care se nasc cu o mână mai mare, cu un picior mai mare sau altfel de diferenţe.
Pa-pa.

| valentingb a răspuns:

Nu este o problema, nu trebuie decat sa lucrezi mai mult bratul drept, si musculatura se va intari pentru inceput, apoi se va dezvolta, pana va ajunge la aceeasi dimensiune cu cea de la mana stanga. Este normal, daca mana stanga este mana ta de baza. Sunt persoane care desi sunt dreptace (scriu cu dreapta), folosesc stanga pentru a lucra, pentru a arunca, pentru lucruri mai grele. Nu-i o problema, iar daca mergi la sala, intreaba instructorul/antrenorul despre asta si ai sa vezi ca iti spune acelasi lucru.

| neutrino a răspuns:

Nu este nimic anormal.

| hummmer a răspuns:

Suntem oameni nu roboti facuti dupa matrite, deci, nu intra in panica.

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Trebuie sa stii ca.corpul tau nu are 2 parti egale.Toti avem asimetrii. Chipul cel mai frumos are asimetrii de ordinul sutelor.la fel si corpul
. Orice om poate avea o ureche mai sus una mai jos...sau femeile au un san mai mare altul mai mic..etc in cazul tau un brat putin mai subtire..Si fratele meu este la fel ca tine...Nu este nici o problema. daca faci sala incearca sa dezvolti putin mai mult bratul mai subtire

| VladLungu a răspuns:

Pana si Oncescu a zis ca era mai dezvoltat la un brat dupa care s-a apucat de tenis.Nu este grav.

| Valleria a răspuns:

Catuta-ti o iubita ca sa nu agravezi situatiabig grin. If you know what I mean -.-

| Iosif_Suciu_1997 a răspuns:

Nu are nimic