| AlexBest13 a întrebat:

Fac sala de vreo 2 luni jumate si am observat o problema, piciorul drept s-a dezvoltat mail mult decat cel stang... diferenta este vizibila. Stie cineva care ar putea fi motivul ca doar lucrez cu ambele la fel. Oare sa fac o saptamana doar cu piciorul stang?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te la medic, nu e normal logic

| peperonies a răspuns:

Se poate sa ai forma muschiului diferita. majoritatea oamenilor sunt asimetrici cand vine vorba de partea stanga si partea dreapta a corpului. atata timp cat esti mare nu o sa conteze;).

ia aici o poza cu un piept si un abdomen asimetric sa te simti mai bine:

http://tnation.t-nation.com/forum_images/f/f/ff3e3_ORIG-img_007.jpg

| ubox7007 a răspuns:

Te lasi pe piciorul drept prea mult, poate faci cu ambele picioare in mintea ta, dar cel drept se forteaza mai mult. Incearca sa faci numai pe cel stang pana vezi ca se egalizeaza.

| Zacase a răspuns:

Sincer, dupa mine mai bine nu ai antrena mai mult piciorul stang... Continua sa faci acelasi set de exercitii, dar nu marii greutatile. Astfel la un moment dat, nemai marind greutatile, piciorul drept se va opri din dezvoltare, si cel stang va continua pana se egaleaza. Daca nu se intampla asta du-te la un medic...

| Boss_Cristi_1995_HFPx a răspuns:

Du-te la sala si fa mai mult cu piciorul mai putin dezvoltat, intro luna
doua s-ar putea ca picioarele tale sa fie la fel, daca nu du-te la un medic.