| Anushka23 a întrebat:

Buna!
Se acorda concediu medical pentru un avort? Daca da, cate zile?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se acorda daca avortul este la cerere.
Se acorda doar daca esti nevoita sa faci avortul din cauze medicale, avortul este recomandat de medic si indeplinesti conditiile pentru a obtine concediu medical.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prostii, nu se acorda, faci o crima si vrei avantaje?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa iti dea zile de inchisoare multe, avortul este o crimă.