| Dragosh97 a întrebat:

Cate zile de concediu medical se pot acorda in cazul unui pacient cu traumatism toracic?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilit un anumit numar fix de zile de concediu medical pentru diferitele afectiuni, concediul medical se acorda pana la vindecare si aceasta o stabileste medicul specialist sau legist. Exista stabilit doar numarul maxim de zile de concediu medical ce pot fi acordate intr-un an, incepand de la 6 luni si ajungandu-se pana la 1 an si 6 luni in doi ani la afectiunile grave (de ex.la cancer). Sanatate si numai bine!
P. S. Sunt foarte curios, ce legatura are shoppingul cu concediul medical?

| 13Denisa a răspuns:

Depinde de gravitatea traumatismului, daca este nevoie de spitalizare (poti lua intre o saptamana si o luna, depinde de traumatism).